Balony z helem są ciekawym i nietuzinkowym sposobem na dekorację. Stanowią piękną ozdobę różnych imprez, takich jak wesela, chrzciny, wieczory panieńskie czy urodziny. Można je podziwiać, gdy poszczególne elementy konstrukcji są nimi udekorowane, ale czy ktoś zastanawiał się, jaki efekt można osiągnąć, puszczając wolno taki balon?
Balony z helem na uwięzi
Hel, którym wypełnione są balony, sprawia, że unoszą się one w powietrzu.
W przeciwieństwie do zwykłych balonów nie opadają na ziemię. Daje to ciekawy efekt, który pozwala uczynić z balonów z helem piękne i niebanalne dekoracje.
Balony z helem użyte do aranżacji sal weselnych i podobnych miejsc pozostają jednak na uwięzi. Sznureczek, którym są zwykle mocowane, choć cieniutki, nie pozwala im wzbić się do nieba. Przy odrobinie szczęścia mogą dotknąć sufitu, ale czy to im wystarcza?
Balon z helem na wolności
Na szczęście balony z helem to nie ptaki, które pragną żyć na wolności. Chociaż zdarza się, że są wypuszczane, co jest nie lada widowiskiem, zwłaszcza gdy naraz leci większa liczba balonów. Można też czasem obserwować przykre sytuacje, gdy dziecku wymsknie się ukochany balonik i unosi się coraz wyżej i wyżej, a patrzący na to malec tonie we łzach.
Zastanawiałeś się kiedyś, podobnie jak to dziecko, czy balon wróci? A jeśli nie wróci, co się z nim stanie?
Na jaką wysokość może się unieść balon z helem?
Wypuszczony balon z helem mknie do góry w szybkim tempie. Można odnieść wrażenie, jakby spełnił swoje marzenie o wolności. Czy będzie tak pędził w nieskończoność? Niektóre maluchy są przekonane, że ich balonik dotknie księżyca, ale czy mają rację?
Oczywiście, że nie. Balon z helem pędzi w górę, ponieważ powietrze jest lekkie i rzadkie. Im wyżej się wznosi, tym lepiej mu się leci. Znasz zapewne powiedzenie, które mówi o tym, że dobre rzeczy szybko się kończą? Dotyczy ono nie tylko ludzi, ale jak się okazuje baloników też.
Kiedy uciekinier znajdzie się na wysokości mniej więcej 8 km ponad ziemią, jego waga prawie zrównuje się wagą powietrza. Co to oznacza dla biednego balona? Taki obrót sprawy zwiastuje jego rychły koniec. Pod wpływem wysokiej temperatury dekoracja ulega rozpadowi.
Upadek balonika
Nie wiadomo co byłoby gorsze dla samotnego balonika, czy zawiśnięcie gdzieś wysoko na wieki, czy rozpad i powrót na ziemię, ale już w roli upadłego. Na szczęście nie trzeba się nad tym zastanawiać, bo balonów z helem dotyczy wyłącznie ta druga opcja.
Balon, który spadnie na ziemię, zaśmieca teren. Warto mieć na uwadze dobro środowiska i wybierać balony z helem wykonane z bezpiecznych materiałów i pilnować swoich balonów, żeby nie skończyły jak opisywany nieszczęśnik.
Czy balon z helem może być groźny?
Urocze, kolorowe baloniki kojarzą się z dobrą zabawą i przyjemnością. Nikt nie podejrzewałby ich o złe zamiary. Okazuje się jednak, że balony mogą stanowić zagrożenie. Wiesz kiedy? Właśnie, gdy zostanę wypuszczone na wolność i człowiek nie ma nad nimi kontroli.
Co może zrobić Ci niewinnie wyglądający balon z helem? Nie martw się, Tobie nic złego nie uczyni. Nie ugryzie, nie przewróci, ale może zagrażać ruchowi lotniczemu. Jak można temu zaradzić?
Planując imprezę, na której będą wypuszczone balony z helem najlepiej skontaktować się z odpowiednimi organami. W Polsce jest to Agencja Żeglugi Powietrznej. Wykwalifikowane osoby podpowiedzą Ci, czy w regionie, w którym masz zamiar wypuścić balony, jest wymagane zezwolenie i jak je zdobyć.
W przeciwnym razie możesz narazić się na nieprzyjemności, a innych uczestników ruchu lotniczego na uszczerbek na zdrowiu lub w najgorszym wypadku śmierć.
Balony z helem – czy warto z nich korzystać?
Balony z helem z roku na rok zyskują na popularności. Osoby organizujące imprezy korzystają z nich coraz chętniej. Ozdoby wypełnione helem mają sporą przewagę nad tradycyjnymi balonami. Dzięki temu, że się unoszą, możesz stworzyć z nich niepowtarzalne dekoracje.
Balony z helem są trwałe, dlatego nie musisz się martwić o to, że w ostatniej chwili przed uroczystością będziesz musiał coś poprawiać. Dzieci mogą się nimi bawić jeszcze wiele dni po imprezie, zabierając je do swojego domu.
Co można wyczarować z balonów z helem?
Nietuzinkowe dekoracje, które można zaprojektować przy użyciu balonów z helem, zachwycają gości. Co możesz zrobić z balonów na hel?
- bukiety balonowe
- bramę
- dekoracje, np. na drzwi
Jak dbać o balon z helem?
Balony z helem nie wymagają szczególnych warunków. Postanowiłeś, że zatroszczysz się o swój balonik i nie puścisz go samopas? Świetnie. Zadbaj jeszcze o odpowiednią temperaturę otoczenia. Zbyt gorąca może okazać się dla niego zabójcza niczym ucieczka w przestworza. Jest zimno? Balon może się zbuntować i nie będzie się unosił.
Wiedz o tym, że wielkość balonu ma znaczenie. Im jest większy, tym dłużej pozostanie w górze, ciesząc Twoje oko.
Balony wypełnione helem to ciekawy pomysł na urozmaicenie wystroju wnętrza. Trzymaj się prostych zasad dotyczących tego, jak o nie dbać, a one odwdzięczą się, ozdabiając otoczenie.